Rodzaje kredytów firmowych

Czym jest kredyt firmowy?

Jest to produkt stricte skierowany do osób fizycznych lub prawnych prowadzących działalność gospodarczą.
Aby łatwiej nam się rozmawiało podzielmy kredyty firmowe na trzy rodzaje.
Pierwszy to kredyt firmowy niezabezpieczony rzeczowo, czyli jedynymi zabezpieczeniami dla banku są zapisy prawne jak choćby weksel. Często taki kredyt przybiera formę kredytu ratalnego, czyli uzyskujesz określoną kwotę, która zostaje Ci przekazana jednorazowo na Twoje konto bankowe, a następnie spłacasz ten kredyt w miesięcznych ratach.

Drugi, równie popularny jest kredyt obrotowy, polecany klientom szukającym krótkoterminowego wsparcia, zazwyczaj okres finansowania nie przekracza 36 miesięcy, a standardowo wynosi 12 miesięcy z możliwością jego odnowienia. Może służyć realizacji kontraktów lub bieżącej działalności przedsiębiorstwa.

Trzeci to kredyt w rachunku bieżącym. Służy utrzymaniu płynności finansowej firmy oraz regulowaniu bieżących zobowiązań. Wyjaśnię to na przykładzie. Otrzymując taki kredyt w wysokości 100 000 zł i i wykorzystując go w 100% będziesz mógł nadal z niego korzystać kiedy saldo zadłużenia będzie niższe niż 100 000 zł.

kredyt na firmę bez zaświadczeń

Idziemy dalej. Kredyt zabezpieczony rzeczowo. Zwykle zabezpieczeniem takiego kredytu jest nieruchomość, np. działka budowlana wraz z zabudowaniami. Jeśli nie masz konkretnego celu swojego kredytu lub po prostu nie chcesz o nim mówić to możesz wnioskować o pożyczkę hipoteczną. Jednak jeśli masz jakiś biznesplan i wiesz jak spożytkować pieniądze z takiego kredytu to wtedy mówimy o kredycie inwestycyjnym. Zdarza się, że kredytobiorca otrzyma finansowanie kredytem inwestycyjnym nawet do 100% wartości nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie kredytu.

Te i wiele innych informacji na temat kredytów dla mikro i małych firm dostarcza wyspecjalizowany pośrednik kredytowy Janosik dla Firm.