Rodzaje kredytów firmowych

Czym jest kredyt firmowy?

Jest to produkt stricte skierowany do osób fizycznych lub prawnych prowadzących działalność gospodarczą.
Aby łatwiej nam się rozmawiało podzielmy kredyty firmowe na dwa rodzaje.
Pierwszy to kredyt firmowy niezabezpieczony rzeczowo, czyli jedynymi zabezpieczeniami dla banku są zapisy prawne jak choćby weksel. Często taki kredyt przybiera formę kredytu ratalnego, czyli uzyskujesz określoną kwotę, która zostaje Ci przekazana jednorazowo na Twoje konto bankowe, a następnie spłacasz ten kredyt w miesięcznych ratach.

Drugi, równie popularny jest kredyt obrotowy, czyli otrzymujesz jakąś pulę finansowania na wykonywanie dzięki niemu regularnych obrotów. Jeśli otrzymałeś kredyt obrotowy w wysokości 200 000 zł, wykorzystałeś go w całości, ale miałeś lepszy okres w działalności i jednym przelewem spłaciłeś go, załóżmy w połowie, to będziesz miał dalej do dyspozycji 100 00 zł wolnych środków, ponieważ łączny limit wynosi 200 000 zł. Ten rodzaj finansowania występuje również zwykle w formie niezabezpieczonej.

kredyt na firmę bez zaświadczeń

Idziemy dalej. Kredyt zabezpieczony rzeczowo. Zwykle zabezpieczeniem takiego kredytu jest nieruchomość, np. działka budowlana wraz z zabudowaniami. Jeśli nie masz konkretnego celu swojego kredytu lub po prostu nie chcesz o nim mówić to możesz wnioskować o pożyczkę hipoteczną. Jednak jeśli masz jakiś biznesplan i wiesz jak spożytkować pieniądze z takiego kredytu to wtedy mówimy o kredycie inwestycyjnym. Zdarza się, że kredytobiorca otrzyma finansowanie kredytem inwestycyjnym nawet do 100% wartości nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie kredytu.

Te i wiele innych informacji na temat kredytów dla mikro i małych firm dostarcza wyspecjalizowany pośrednik kredytowy Janosik dla Firm.